دلیل اهمیت سئو

جواب این سوال ساده است؛ پاسخ به سوال و نیاز مشتری. فرض کنید می‌خواهید یک گوشی بخرید، مبلغی پول سرمایه‌گذاری کنید، در کلاس ورزشی غرب تهران شرکت کنید، دوره آموزشی آنلاین ثبت‌نام کنید و هزاران سوال و نیاز دیگر. اولین کاری که انجام می‌دهید چیست؟ اگر شما هم مثل سایر ایرانی‌ها باشید که روزی 130 میلیون جستجو در گوگل انجام می‌دهند، گزینه اول شما گوگل خواهد بود.
گوگل برای نشان دادن سایت‌ها استانداردهایی را در نظر گرفته که بیش از 200 فاکتور هستند؛ هر کدام از سایت‌ها این استانداردها را بهتر رعایت کند رتبه بالاتری از گوگل به دست خواهد آورد. به اصول رعایت کردن این استانداردها؛ سئو می‌گویند.

سئو چه کاری انجام می‌دهد

سئو (SEO) خلاصه عبارت Search Engine Optimization است و کار بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و … را انجام می‌دهد. سئو باعث می‌شود گوگل که سهم 99.5درصدی بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد بتواند محتوای شما را بهتر درک کند و زمانی که این اتفاق بیفتد سایت شما را به تعداد بیشتری از کاربران اینترنتی نمایش می‌دهد؛ کاربرانی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به دنبال محصولاتی شبیه به کالا و خدمات شما هستند. برای درک بزرگی این عدد به دیجی کالا نگاه کنید که روزانه حدود 500 هزار نفر را تنها با کمک سئو به سایتش می‌آورد.

سئو چه کاری انجام میدهد
مزایای سئو

سئو چه مزایایی دارد؟

–         جذب مخاطب هدف
–         مقرون به صرفه بودن
–         افزایش اعتبار کسب‌وکار
–         بهتر کردن تجربه کاربری
–         کمک به تمام مراحل قیف بازاریابی
–         کمک به روابط عمومی و برندسازی
–         ایجاد جریان درآمدی پایدار

چه کسانی باید از سئو استفاده کنند؟

تمام کسب وکارهایی که سایت دارند به سئو نیاز دارند. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکارتان قدیمی یا جدید باشد، در اوج موفقیت یا در قعر مشکلات باشد، بزرگ یا کوچک باشد سئو برای موفقیت‌تان در فضای آنلاین ضروری است. برخی از کسب‌وکارهایی که بیشترین استفاده از سئو را میبرند در زیر آمده است:

–         کسب وکارهای آنلاین
–         خدمات پزشکی و درمانی
–         خدمات حقوقی
–         رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها
–         خدمات تعمیراتی و بازسازی
–         کسب وکارهایی با محصولات خاص
–      و …

مخاطبان سئو
دانلود کتاب گوگل آنالیتیکس

برای دانلود کتاب آموزش گوگل آنالیتیکس بر روی لینک زیر کلیک کنید